Претпладне сончево и многу топло, попладне и во вечерните часови локална нестабилност

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 18 °C до 38 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денеска во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност проследена со намалена видливост. Во северните делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд, грмежи и засилен, повремено силен ветер (над 60 км/час) од променлив правец.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи