Бензините поскапуваат, а дизелот поевтинува од полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Регулаторната комисија за енергетика ги донесе новите цени по кои ќе се продаваат горивата во наредната недела.

Согласно таа одлука, бензините поскапуваат за половина денар по литар, додека дизелот поевтинува за 2 денари по литар.

Според новиот ценовник, литар дизел ќе чини 61 денар, Еуросупер 95 ќе се продава по цена од 72,50 денари, а Еуросупер 98 по цена од 74,50 денари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи