Над 300 сообраќајни санкции викендов на територија на СВР Битола – 179 возеле пребрзо, 46 под дејство на алкохол


Во периодот од 16 до 18.07.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 179 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 48 возачи управувале возило без возачка дозвола, 11 возила биле со измината регистрација, шест возачи разговарале на мобилен телефон, 46 возачи управувале возило под дејство на алкохол при што истите се исклучени од сообраќај.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи