Променливо облачно, попладне нестабилност со краткотраен пороен дожд

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во вечерните часови вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 16 °C до 30 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи