Честитка на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп по повод празникот Курбан Бајрам


ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, на сите граѓани на Република Македонија од исламска вероисповест, им го честита големиот празник Курбан Бајрам. Нека овој ден ви донесе добро здравје, благосостојба, мир и хармонија во вашите семејства и во домовите.

Токму големите верски празници се мигови кога најдобро ги истакнуваме вредностите на заедништво и взаемна почит. Македонија има вековна традиција на градење соживот помеѓу различните верски заедници. Само преку почитување на верските разлики, упатуваме силна порака за градење соживот и меѓусебно разбирање.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи