Mашиновозач од Прилеп загина во рудникот Суводол

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 20.07.2021 во 02.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во рудникот „Суводол“, во одрон од земја, бил пронајден затрупан машинистот К.Т.(38) од Прилеп.

Лекар од Итна медицинска помош Битола констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола.

На местото на настанот биле Трудов инспектор и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи