Без електрична енергија ќе останат повеќе населени места во текот на утрешниот ден

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Екипите на Електродистрибуција ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија во периодот од 09:00 до 15 часот, без снабдување ќе останат повеќе населени места и тоа:

Врбоец, Воѓани, Бучин, Пресил и Свето Митрани.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи