Боки 13 доби 9, a Јанева 7 години затвор – Апелација ја потврди пресудата

Facebook
Twitter
Email
Print


Апелација ја потврди пресудата за случајот „Рекет“, со што Бојан Јовановски правосилно го осуди на 9 години затвор, а поранешната специјална обвинителка Катица Јанева доби 7.

Како што соопштија од Апелација, ги разгледале жалбите на двајцата обвинети, како и на Обвинителството за гонесе организиран криминал и корупција и одлучиле да ги отфрлат, односно да ги потврдат првостепените пресуди.

Со одлуката на Апелација, пресудата станува и правосилна, по што од Кривичниот суд во Скопје на обвинетите треба да им испратат и упатен акт за во затворот каде ќе треба да ја одлежат казната. Двајцата во моментов се наоѓаат во домашен притвор.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи