На ГП Табановце и ГП Богородица за влез и излез се чека 45 минути

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Автомотосојузот на Македонија информира дека на граничните премини Табановце и Богородица има зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање за влез и излез од државата е 45 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи