Уапсени 5 прилепчани кај кои била пронајдена марихуана


На 20.07.2021 на локацијата „Маркови кули“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Л.С.(24), Е.Е.(26), М.В.(21), А.Е(37) и М.А.(25), сите од Прилеп, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи