Еден новозаразен од корона во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во последните 24 часа регистрирани се 17 нови случаи на ковид-19, од направени 2.896 тестирања, соопшти Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Од новорегистрираните случаи во Тетово се 9, Скопје – 6, и Прилеп и Гостивар – по 1.

Регистрирани сe 7 оздравени пациенти.

Има едно починато лице од Скопје на 70 години, кое починало во болнички услови.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани во земјва од почетокот на епидемијата изнесува 155.981, бројката на оздравени пациенти е 150.251, на починати е 5.489, а бројот на активни случаи изнесува 241.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи