Заев: Немаме ништо против изборите да се одржат на 17. октомври, ако сите се согласат

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Премиерот Зоран Заев денеска кажа дека нема ништо против датумот на изборите да биде 17. октомври. Како што кажа премиерот, претходно кажал 31. октомври, поради поклопување со пописот, но дека доколку сите се согласат, може да биде и 17. октомври.

„Треба да ја прашаме и опозицијата која треба да биде задоволна со датумот на избори. Ако каже опозицијата 17. октомври, и ако сите се согласат, тогаш ние сме океј. Следниoт викенд е 24. октомври, и 31. октовмри, тие се опциите за октомври“, изјави Заев.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи