Кај Росоман запленета марихуана вредна 150.000 евра, неофицијално инволвирани двајца екс вработени во МВР

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Голема полициска акција на патот Прилеп-Росоман. Неофицијално извршено е апсење пред Росоман и запленета е марихуана во вредност од околу 150.000 евра. Според првичните и неофицијални информации инволвирани се двајца поранешни вработени во МВР. Од МВР само потврдија дека има заплена, а повеќе детали најавија за утре.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи