Љубојна на отворањето на „Десет дена Крушевска Република“


Манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“ 2021 ќе започне со настап на бендот Љубојна. Отворањето ќе се одржи на Гумење и ќе започне во 20 часот.

Манифестацијата ќе започне со обраќање на претседателот на Советот на НКС „Десет дена Крушевска Република“ Томе Христоски, а на полноќ ќе следи импровизиран напад над Крушево како симбол на почетокот на слободата на илинденско Крушево.

Овогодинешната програма е исполнета со разновидни музички, културни и спортски настани за кои тековно ќе ја известуваме јавноста.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи