ВИДЕО: Македонската делегација со македонското знаме во Токио на воведниот марш

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Македонската репрезентација на Летните олимписки игри во Токио, го мина воведниот марш на свеченото отворање.

На овие игри, Македонија ќе биде претставена од  8 натпреварувачи во 7 спортови.

Ова е распоредот за настап:

  1. Борјан Бранковски – 10 метри воздушен пиштол квалификации (24.07.2021 – 06:00)
  2. Филип Деркоски – 400 метри слободно квалификации (24.07.2021 – 12:48)
  3. Арбреша Реџепи – Џудо -52кг. (25.07.2021 – 04:00)
  4. Дејан Георгиевски – Таеквондо 80кг. (27.07.2021 – 03:15)
  5. Миа Блажевска Еминова – 100 метри слободно квалификации (28.07.2021 – 14:00)
  6. Јован Стојоски – Атлетика 400 метри (01.08.2021 – 03:45)
  7. Пулексенија Јованоска – Карате ката (05.08.2021 – 03:00)
  8. Магомедгаџи Нуров – Борење 97кг. (06.08.2021).

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи