Приведен прилепчанец кај кого при претрес биле пронајдени сигнален пиштол и дигитална вага


На 22.07.2021 на ул.„Питу Гули“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Н.Н.(38) од Прилеп.

По добиена судска наредба бил извршен претрес во неговиот дом, при што биле пронајдени една дигитална вага и еден сигнален пиштол. Тој е приведен, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи