Продолжува теренската вакцинација и утре во 4 општини и 10 населени места

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Теренската вакцинација ќе продолжи и утре, а според најавите од Министерството за здравство таа ќе се спроведува во 10 населени места во Македонија.

Тетово – Речица, Г. Речица, М. Речица, Калник, Чифлик;

Струга – Д.Белица, Враништа;

Битола – Ѓавато, Маловиште;

Берово – Смојмирово.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи