„When in Krusevo“- и ова лето многу забава, адреналин, бројни атракции и спортски активности за сите вкусови


Наш гостин во ова издание на Инфо Регион е Димитар Ангелкоски, еден од организаторите на аутдор фестивалот „When in Krusevo“, кој годинава одбележува мал јубилеј, 5 години од своето постоење.

Фестивалот ќе трае 3 дена, од 6 до 8 август. Како и изминатите години и оваа година се предвидени планинарски и велосипедски тури, кампинг, летање со  параглајдер, кајак на крушевското езеро, јавање со коњи низ крушевската корија….

Освен овој спортско-рекреативен дел секако тука неизоставна е и богата музичка програма на фестивалот. Во петокот на 6 август публиката ќе ја забавуваат The Hounds и DJ Babura Junior. А додека во саботата на 7 август на платото на Гумење ќе настапат Камерниот оркестар од Битола – Rock Symphony, Дани Димитровска и DJ Галовски.

Но ова нема да биде се! Кои се други новини ќе ги донесе ова издание на „When in Krusevo“ и нешто повеќе околу настанувањето на оваа манифестација и кои се нејзините цели погледнете во интервјуто.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи