МЗ: Теренска вакцинација за вторник 27.07.2021

Facebook
Twitter
Email
Print


Теренската вакцинација за вторник 27.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Тетово – Боговиње, Ново Село, Селца, Кече;

Берово – Мачево;

Гостивар – Балиндол, Турчане;

Свети Николе – Павлешенци, Ѓуѓанци;

Струмица – Василево;

Неготино – Вешје, Д.Дисан;

Пробиштип – Стрмош;

Кочани – Грдовци;

Кичево – Другово, Србјани, Пополжани, Манистирско Доленци;

Битола – Беранци, Д.Српци, Лознани, Вашарејца, Новоелани, Ивањевци, Свето Тодори, Подино, Трновци;

Македонски Брод – Брезница, Близанско, Тажево;

Велес – Оризари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи