Не очекува недела со многу топло време и високи температури до 41°C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во северозападните планински подрачја ќе има услови за изолиран пороен дожд и појава на ретки грмежи. УВ=8

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 16 °C до 36 °C.

Во наредните денови од УХМР велат дека времето ќе биде уште потопло. Дневните температури ќе бидат во пораст, на некои делови од државата ќе надминуваат 40 степени.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи