Како изгледаше купувањето намирници во 2020та низ светот?


Појавата на КОВИД-19 вирусот имаше големо влијание врз начинот на живот кој што го знаевме.

Се случија безброј промени, политички, економски и општествени.

Се уште има многу прашања кои не интересираат кога станува збор за безбедно движење во време на пандемијата од коронавирусот, а замислете само како беше тоа лани кога за првпат светот се соочи со невидливиот непријател.
Како изгледаше купувањето намирници во 2020та кога владееше голема паника од непознатиот непријател, па луѓето се обидуваа на секаков начин да се обидат да останат безбедни?


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи