Tеренската имунизација утре ќе се одвива на овие населени места

Facebook
Twitter
Email
Print


Теренската вакцинација за среда 28.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Тетово – Брвеница, Д.Седларце, Пирок, Раковец;

Гостивар – Беловиште, Лакавица;

Струмица – Ангелци, Градашорци;

Кочани – Кучичино;

Кичево – Извор, Малкоец, Попоец, Душугубица, Подвис,Добреноец;

Македонски Брод – Г.Крушје, Д.Крушје, Црешнево,Слатина, Грешница;

Велес – Сливник, Клуковец;

Берово – Митрашинци.

Министерството за здравство секојдневно ќе информира преку соопштенија за денот и местата за теренско вакцинирање за Ковид 19.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи