Два нови случаи и еден оздравен од корона во Прилеп, 47 нови случаи во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19:

Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, Струмица и Валандово – по 2, Велес и Гостивар по – 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 14 оздравени пациенти од:

Скопје – 7, Тетово – 5, Прилеп и Струмица – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 963.049 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.171 бројката на оздравени пациенти е 150.321, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 359

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи