Дочек и прослава на успехот на олимпиецот Георгиевски утре на скопскиот плоштад во 19:30 часот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Дочекот на Дејан Георгиевски, кој што вчера освои сребрен медал во таеквондо на Олимписките игри во Токио, ќе биде утре во 19:30 часот.

Георгиевски ги повика сите граѓани на прославата на овој успех утре во 19:30 часот на Триумфалната капија.

„Благодарам за поддршката. Од Олимписките игри донесов сребрен медал со златен отсајај. Ве повикуван утре, четврток 19:30 часот на триумфалната порта на плоштад заедно да го прославиме овој успех“, порача Георгиевски.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи