Кривична за прилепчанец поради тешки кражби во општина Чашка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


СВР Велес поднесе кривична пријава против С.А.(32) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение дека сторил пет кривични дела „тешки кражби“ и едно кривично дело „тешка кражба“ во обид во шест викенд куќи во атар на селата Степанци и Смиловци, општина Чашка.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи