На ГП Табановце се чека 40 минути

Facebook
Twitter
Email
Print


Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце времето на чекање за влез и излез од државата е околу 40 минути, информира АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи