Повеќе улици во Прилеп утре ќе останат без електрична енергија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Екипите на Електродистрибуција ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа. Известуваат дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, на 29.07.2021 година без снабдување ќе останат улиците:

„Беласица, Димо Наумоски, Киро Крстески Платник, Кеј 4-ти Јули, Црвени Стени, Шар Планина, Марко Цепенков, Манчу Матак, Коле Неделкоски“

Прекинот ќе трае од 07 до 14 часот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи