Теренска вакцинација во четврток ќе има во овие населени места

Facebook
Twitter
Email
Print


Теренската вакцинација за четврток 29.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Тетово – Жеровјане, Г.Седларце, Радиовце, Теново, Стенче, Волковија, Гургурница;

Гостивар – Србиново, Трново, Падалиште, Страјане;

Берово – Владимирово;

Струмица – Едрениково;

Кочани – Мородвис;

Кичево – Челопеци, Лисичани, Миокази, Речани, Орланци;

Македонски Брод – Локвица, Девич;

Велес – Раштани, Бузалково и

Скопје – Д.Количани, Г.Количани, Пагаруша.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи