Уапсени 12 дилери на дрога и оружје, меѓу нив и полицаец

Facebook
Twitter
Email
Print


Голема полициска акција се спроведува од рано изутрината во Сингелиќ и на други локации, за апсење на лица вмешани во трговија со дрога и оружје.

Дванаесет уапсени скопјани, меѓу нив и еден полицаец, а пронајдено е и големо количество на оружје, но и дрога. Ова е досегашниот епилог од полициската акција која е реализирана рано утринава во скопската населба Сингелиќ и околните населби. Акцијата е реализирана по наредба на Јавното обвинителство. Мета биле трговци на оружје.

Како што дознаваме, во некои од домовите на сега уапсените е пронајдена одредена количина на наркотици. Дилерите на дрогата и оружјето се уапсени и веќе се на распит во полициска станица. Oд МВР повеќе детали за акцијата најавија во текот на денешниот ден.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи