Умрени магариња и ѓубре на сите страни на патот Прилеп-Дабница


Патот од Прилеп до селото Дабница е претворен во вистинска депонија. Граѓаните се жалат дека несовесни граѓани постојано ѓубрето го фрлаат тука, а казни од институциите за тоа нема. Велат дека не можат повеќе да ја поднесат миризбата, а чашата ја прелило тоа што сега се започнало со оставање таму и на починати животни. Денесka до нашата редакција револтирани граѓани испратија фотографија од починато магаре фрлено на патот.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи