101 санкција при сообраќајна контрола на територијата на СВР Битола


На 27.07.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 64 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 19 возачи управувале возило без возачка дозвола, 13 возачи управувале возило под дејство на алкохол и биле исклучени од сообраќај, три возила биле со измината регистрација, двајца возачи разговарале на мобилен телефон.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи