25 години Фолтин – концерт на летна сцена во Цепенков

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 29 јули 2021, четврток од 21.00 ч. на летната сцена од ЦК „Марко Цепенков“ целовечерен концерт ќе одржи групата ФОЛТИН.

Концертот е по повод јубилејот 25 години од првиот концерт на Фолтин и ќе биде промовирано најновото студиско издание „Симултан бакнеж“.

Ќе се свират најновите, но и најубавите стари песни.

Влезот е бесплатен. Концертот во Прилеп е финансиски поддржан од Министерство за култура.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи