9 случаи со корона во претходната седмица во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од Центарот за јавно здравје информираат дека заклучно со вчерашниот ден, вторник 27 јули, во општина Прилеп има 9 случаи на Ковид-19.

На домашно лекување се наоѓаат 7 лица, а две лица се хоспитализирани. Нема починати од последици на коронавирус.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.336, a oд почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 426 лицa.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи