ВИДЕО – Мицкоски: Прилеп e застанат во времетo, тука царува криминалот, ќе направиме автопат Скопје-Прилеп-Битола преку Бабуна

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На вечерашната трибина во Прилеп, која ја организираше ВМРО-ДПМНЕ, насловена како „Промоција на полиитики – Македонија за сите луѓе“, лидерот на партијата Христијан Мицкоски истакна дека Прилеп бил град застанат во времето во кој царувал криминалот и корупцијата. Вети дека ќе ја актуелизирале идејата за изградба на автопат од Скопје-Прилеп-Битола до Меџитлија преку Бабуна. На трибината се обрати кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Прилеп, Борче Јовчески.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи