Дарко Цуцулески нов командир на ПС Прилеп


На денешната 59 седница на Советот на Општина Прилеп за нов командир на ПС Прилеп беше избран Дарко Цуцулески, Цуцулески има завршено Економски факултет. Во МВР е вработен од 1997 година, при што извршувал различни задачи: вд командир на Полициската станица во Прилеп, началник на ОВР Демир Хисар, командир на сообраќајната полиција за БПС Прилеп, инспектор водич за безбедносен регион на БПС Прилеп, а од 1998 до 2008 година бил припадник на Посебната единица при МВР.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи