Прилепчанецот Томе Петрески нов тренер на женскиот ракометен клуб во француски Кан

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Ракометната легенда на Македонија, прилепчанецот Томе Петрески стана новиот тренер на женскиот ракометен клуб во Кан за новата 2021 – 2022 сезона.

Томе Петрески од неодамна се стекна со највисоката ракометна титула во менаџирање мастер титула со што практично си го обезбеди патот кон успехот на ракометни тренери.

Петрески е поранешен играч на француски PSZ и Dankerk, италијанскиот Bologna, како и на Тутунски Прилеп и битолски Пелистер.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи