Теренска вакцинација за петок 30.07.2021 година

Facebook
Twitter
Email
Print


Теренската вакцинација за петок 30.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Тетово – Челопек, Блаце, Милетино, Новиот Челопек;

Гостивар – Симница, Џеновица, Сушица;

Струмица – Владевци;

Кочани – Прибачево;

Кичево – Вранештица, Староец;

Македонски Брод – Крапа, Суводол;

Велес – Чолошево, Дурутовец, Башино село и

Скопје – Горњани, Глуво, Блаце.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи