Пејо че ви кажи: За културата во Прилепо, ама и за некултурата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Овој пат Пејо че ви кажи за прилепската култура, нешто супкултура, ама че слушните и за некултурата во градов. Наши случајни и намерни гости се Анџела од Холандија, Саша Нацевски од „Чин 4 Сцена 5“, трубачите од Македонски квартет труби, Звонко Димоски, уметниците кои ги цртаат прилепските мурали, но и дечките кои секоја вечер Ве забавуваат пред Домот за култура. Ќе погледнеме и тоа зошто се затворени музеите во Прилеп и работат само по договор.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи