Пендаровски ја објави програмата за чествувањето на Илинден на Мечкин Камен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Претседателот Стево Пендаровски ја објави програмата за утрешната прослава на празникот Илинден на Мечкин Камен.

„Утре на Мечкин Камен ќе оддадеме почит на Илинденците коишто загинаа во одбрана на Крушевската Република.

Во рамките на централната свеченост го чествуваме Илинден со:

  • пригодна реч на Никола Ристановски со пораки за Илинден;
  • настап на Ансамблот за македонски народни игри и песни „Танец“;
  • настап на Ансамблот на албански народни ора и песни;
  • настап на Влатко Стефановски;
  • настап на воениот оркестар на Армијата“, стои во програмата.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи