Портокалов метео аларм, и денеска над 40 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 18 °C до 39 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

ТОПОЛ БРАН: Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температури вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи