Амбасадата на САД го честита Илинден

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Aмериканската амбасада во Скопје упати честитка до македонските граѓани по повод празникот Илинден.

„Од сите нас во Американската aмбасада: Честита 118-та годишнина од Илинден“, гласи честитката, објавена на фејсбук страницата на Амбасадата на САД во Македонија.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи