Мицкоски: Илинден е нашата светост, посебно чувство за секој Македонец

Facebook
Twitter
Email
Print
Play Video

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски со честитка за Илинден на својот Фејсбук профил порачува дека Илинден е светост.

„Илинден е нашата светост. Посебно чувство за секој Македонец. Тоа е нашата голгота, без која немаше да има слобода. Нашата карпа врз која ја темелиме нашата куќа, затоа како Македонци, како родољуби се поклонуваме на делото. Македонија е повеќе од земја, тоа е нашата љубов, нашата мајка, нашето семејство.

За нејзе вреди се.

За нејзе ќе направиме се.

Да сте живи, здрави и вековити.

Честит Илинден Македонијо!!!“, напиша Мицкоски.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи