Пожар во Ореовец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Предмалку на социјалните мрежи граѓани споделија фотографии од пожар во с. Ореовец, прилепско.

На фотографиите се гледа дека гори сува трева и пожарот полека се приближува до куќите.

Во гаснењето на пожарот интервенира противпожарно возило.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи