Вечер на ликовна уметност и музика на Десет дена Крушевска Република

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

По отворањето на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ со настап на „Љубојна“ и централното одбележување на 2-ри август на Мечкин Камен денес на програмата се следниве содржини:

19:00 Вечер на ликовна уметност и музика – „Личност, простор, (НЕ)време“ – Студенти од Технолошко технички факултет ликовна академија и катедра за архитектура и дизајн при УГД
Локација: Пред споменик Македониум

21:00 „Музички спектакл“ во изведба на Влатко Груевски и Андреј Наунов
Локација: Летна сцена (позади Музеј на НОВ)

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи