(Видео) Кочани после пожарот, изгорени животни и штали, пустош…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Повеќе изгорени автомобили, изгорени животни, објекти оштетени од оган, изгорени дворови и падини можат да се видат на видеото објавено на социјалната мрежа Твитер како последица од вчерашниот пожар во Кочани.

Пожарот во Кочани е ставен под контрола и избегнати се човечки жртви, но прашањето што се поставува е дали државата навремено и соодветно реагираше.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи