МЗ: Нема повредени со изгореници во пожарот кај Кочани, 9 мина кои побарале помош поради вдишување чад се пуштени дома

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерството за здравство информира дека 9 жители на Кочани кои синоќа побараа лекарска помош поради вдишување на чад, како последица од пожарот се во добра здравствена состојба.

Сите пациенти се пуштени дома. Неколку часа биле задржани во болница, каде што примале кислородна терапија.

„Во пожарот нема поврдени со изгореници“, информираат од Министерството за здравство.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи