Натпросечно топло време до четврток

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и натпросечно топло, во северните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а попладне особено во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 18 °C до 38 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

ТОПОЛ БРАН: Продолжува периодот на стабилно и натпросечно топло време, a до четврток ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Во четврток и петок настапува нестабилно време со пороен дожд и грмежи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи