Поскапуваат горивата од полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите, повисоки цени на бензините и дизелот. Од ноќеска цените на нафтените деривати се зголемуваат, за 2 односно 3,5 денари.

Според новите цени безнините поскапуваат за 2 денари, па така Еуросупер 95 ќе кошта 73 денари по литар, додека Еуросупер 98 ќе кошта 75 денари по литар.

Дизелот поскапува за 3.5 денари и со тоа новата малопродажна цена на Еуродизелот изнесува 63.5 денари по литар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи