Владата го унапреди Стојанче Ангелов од в.д. во директор на ЦУК

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Стојанче Ангелов на денешната владина седница, е именуван за директор на Центарот за управување со кризи. Тој досега беше в.д директор како и најголемиот број директори на институциите.

За в.д. директор на ЦУК Ангелов е именуван во ноември 2020 година.

Пред 5 дена Ангелов на Твитер го објави Јавниот оглас што го распиша Владата за избор на директор на институцијата со која тој раководи како вршител на должност.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи