И денеска портокалов метео аларм – многу топло време до 39 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 17 °C до 38 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

ТОПОЛ БРАН: До четврток продолжува периодот на стабилно и натпросечно топло време и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи